Informacje o Radomskim Centrum Sportu

Projekt na miarę XXI wieku

W dniu 13 marca 2015 Prezydent Radosław Witkowski ogłosił, że w Radomiu powstanie nie tylko hala sportowo-widowiskowa. W planach włodarzy miasta znalazły się także nowy stadion dla Radomiaka oraz kompleks tenisowy na Borkach. Wszystko w ramach Radomskiego Centrum Sportu, które nie tylko na gruncie lokalnym, ale i ogólnopolskim charakteryzować będzie wszechstronna wyjątkowość.

Od połowy stycznia 2015 roku, gdy Prezydent Radosław Witkowski zapowiedział przeprojektowanie obiektu, nie minęło dwa miesiące, a radomianom została przedstawiona koncepcja wybudowania nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej, jako głównego punktu Radomskiego Centrum Sportu. W jego skład wejdą także nowy stadion dla Radomiaka i kompleks tenisowy na Borkach. Swoje poparcie dla Radomskiego Centrum Sportu osobiście wyraził także ówczesny minister sportu Andrzej Biernat.

I tak, hala sportowo-widowiskowa zostanie wybudowana na gruncie niepowodującym sporów prawnych, od strony ulicy Struga. Z racji, że ta lokalizacja wiąże się z wejściem na teren obecnego stadionu Radomiaka, równocześnie rozpoczęła się budowa nowego stadionu dla Radomiaka. Stanie on w miejscu dotychczasowego obiektu, ale w osi wschód-zachód. W pierwszym etapie mają powstać trybuny mieszczące 8,5 tysiąca widzów.

Tymczasem, 16 grudnia 2015 roku symboliczne wbicie pierwszej łopaty pod kompleks tenisowy na Borkach zainaugurowało budowę Radomskiego Centrum Sportu.

24 marca podpisana została umowa na wykonanie projektów oraz budowę hali sportowo-widowiskowej i nowego stadionu piłkarskiego. Wszystkie prace prowadziła radomska firma ROSA-BUD S.A wspólnie ze spółką Maxto z Krakowa. W kwietniu 2016 roku pożegnaliśmy stadion przy ul. Struga 63. Imprezie towarzyszył mecz Radomiaka ze Stomilem Olsztyn, możliwość spotkania z byłymi piłkarzami i piknik rodzinny.

A środa, 4 maja, godz. 10.20 na stałe zapisała się w historii lokalnego sportu. O tej porze właśnie oficjalnie zainaugurowana została budowa obiektów Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga.

U progu 2017 roku zaprezentowane zostało nowe oblicze sali sportów walki na Borkach. Zakończyły się odbiory, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji doposażył także  obiekt i sportowcy mogli rozpocząć treningi w godnych warunkach. 1 kwietnia 2017 roku natomiast odbyło się uroczyste otwarie Komplesku Tenisowego na Borkach. Powstało osiem pełnowymiarowych kortów, w tym kort centralny z trybuną wkomponowaną w budynek socjalny. Tenisiści mają do dyspozycji nowoczesne zaplecze z szatniami, prysznicami, salą konferencyjną i tarasem widokowym. 

Ze względu na niedotrzymanie terminu prac i ich niezadowalający poziom, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu sp. z o.o. 1 marca 2019 roku odstąpił od umowy ze wspomnianymi wyżej wykonawcami, a następnie, w maju, ogłoszony został przetarg na dokończenie budowy.