Informacje o Stadionie

Hala Sportowo-Widowiskowa zostanie przeprojektowana i wybudowana na gruncie niepowodującym sporów prawnych, od strony ulicy Struga. Taka lokalizacja wiąże się jednak z wejściem na teren obecnego stadionu Radomiaka.

Prezydent Radosław Witkowski wiele razy podkreślał, że zależy mu na rozwoju lokalnego futbolu oraz wspomnianego klubu, dlatego też podjął również decyzję o rozpoczęciu budowy nowego stadionu dla Radomiaka. Stanie on w miejscu obecnego obiektu, ale w osi wschód – zachód.

24 września 2016 roku została zaakceptowana koncepcja stadionu. Jesienią 2018 roku w Radomiu powstanie obiekt na 5,5 tysiąca miejsc spełniający  krajowe i międzynarodowe wymogi licencyjne (Ekstraklasa SA, PZPN, UEFA – III kategoria). Do lipca 2018 roku zakończony będzie pierwszy etap inwestycji. Gotowy ma być wówczas budynek główny wraz z kompleksowo zadaszoną trybuną główną. Na tej trybunie znajdą się m.in. loża VIP, sala konferencji prasowych, trybuna dla dziennikarzy, studia telewizyjne, kabiny komentatorskie, restauracja, szatnie dla zawodników, trenerów, sędziów i pokój delegata.  W tym etapie ma również powstać trybuna równoległa do trybuny głównej. Prezydent Radosław Witkowski zapowiedział jednak, że już w pierwszym etapie inwestycji możliwa jest budowa dwóch zadaszonych trybun na 8,5 tysiąca miejsc. Stadion po zakończeniu pierwszego etapu realizacji ma mieć również podgrzewaną murawę i oświetlenie. W I etapie ma być to 1600 luksów z możliwością rozbudowy do 2000 luksów w II etapie.

Główny wykonawca, 28 grudnia 2016 roku złożył do Urzędu Miejskiego wniosek o wydanie pozwolenia na budowę stadionu piłkarskiego.