Informacje o Stadionie

Hala Sportowo-Widowiskowa została przeprojektowana i zostanie wybudowana na gruncie niepowodującym sporów prawnych, od strony ulicy Struga. Taka lokalizacja wiązała się jednak z wejściem na teren stadionu Radomiaka.

Prezydent Radosław Witkowski wiele razy podkreślał, że zależy mu na rozwoju lokalnego futbolu oraz wspomnianego klubu, dlatego też podjął również decyzję o rozpoczęciu budowy nowego stadionu dla Radomiaka. Stanie on w miejscu obecnego obiektu, ale w osi wschód – zachód.

24 września 2016 roku została zaakceptowana koncepcja stadionu. W Radomiu miał powstać obiekt na 5,5 tysiąca miejsc spełniający krajowe i międzynarodowe wymogi licencyjne (Ekstraklasa SA, PZPN, UEFA – III kategoria). W pierwszym etapie inwestycji gotowy ma być budynek główny wraz z kompleksowo zadaszoną trybuną główną. Na tej trybunie znajdą się m.in. loża VIP, sala konferencji prasowych, trybuna dla dziennikarzy, studia telewizyjne, kabiny komentatorskie, restauracja, szatnie dla zawodników, trenerów, sędziów i pokój delegata. W tym etapie ma również powstać trybuna równoległa do trybuny głównej. Prezydent Radosław Witkowski zapowiedział jednak, że już w pierwszym etapie inwestycji możliwa będzie budowa dwóch zadaszonych trybun na 8,5 tysiąca miejsc. Stadion po zakończeniu pierwszego etapu realizacji ma mieć także podgrzewaną murawę i oświetlenie. W I etapie ma być to 1600 luksów z możliwością rozbudowy do 2000 luksów w II etapie.