Zmagania siatkarek w Lidze Narodów oraz mecz towarzyski reprezentacji Polski mężczyzn będą mogli oglądać kibice w przyszłym roku w nowej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Struga. List intencyjny w sprawie organizacji rozgrywek rangi mistrzowskiej podpisali przedstawiciele Polskiego Związki Piłki Siatkowej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz prezydent Radomia.

 

- Bardzo cieszy nas to spotkanie, bo jest kolejnym krokiem do powrotu wielkiej siatkówki do Radomia. Jesteśmy przecież w mieście o ogromnych siatkarskich tradycjach. W tym sezonie Radom może pochwalić się drużynami klubowymi w najwyższej klasie rozgrywkowej zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Również decyzja o budowie nowoczesnego obiektu sportowego była powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na organizację imprezy o randze międzynarodowej. Dzięki temu do Radomia znów zawita siatkówka w wydaniu reprezentacyjnym. Reprezentacja Polski kobiet właśnie tu rozpocznie swoje zmagania w elitarnych rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów, która zastąpiła w zeszłym sezonie wcześniejszy cykl World Grand Prix – mówi Jacek Sęk, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W drugiej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet reprezentacja Polski zagra na najwyższym poziomie rozgrywek pełniąc rolę gospodarza weekendu otwierającego cykl w terminie 21-23 maja w Radomiu. Rywalkami Polek będą reprezentacje Niemiec, Włoch i Tajlandii. W 2019 roku w nowej hali będzie można zobaczyć mistrzów świata. Męska reprezentacja Polski rozegra towarzyski mecz w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy i do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

- Bardzo dziękuję za zaufanie jakim obdarzył nas Polski Związek Piłki Siatkowej. Zapewniam, że nie zawiedziemy. Jesteśmy sprawdzonym organizatorem wielu sportowych imprez, a radomska publiczność doskonale zna się na siatkówce, co gwarantuje znakomitą atmosferę na trybunach podczas zaplanowanych spotkań. Cieszę się, że PZPS docenił naszą decyzję o budowie najnowocześniejszej w województwie mazowieckim hali widowiskowo-sportowej. Od początku była ona projektowana z myślą o organizacji nie tylko meczów ligowych, ale też dużych, międzynarodowych imprez. Decyzja Polskiego Związku jest potwierdzeniem, że podjęliśmy dobrą decyzję. Głęboko wierzę, że każdy rok będzie obfitował w ważne sportowe, w tym oczywiście także siatkarskie wydarzenia – zaznacza prezydent Radosław Witkowski.

Organizacja siatkarskich rozrywek o randze międzynarodowej to zdaniem dyrektora Kancelarii Prezydenta Mateusza Tyczyńskiego doskonałe narzędzie do promocji Radomia.

- Jeśli pokażemy ten nowy, piękny obiekt przy ulicy Struga i sport na najwyższym poziomie, a także zadbamy o to, żeby otoczka imprez była jak najlepsza, to możemy się spodziewać, że informacja o tym, że Radom jest dobrym miejscem do organizacji dużych wydarzeń dotrze do bardzo szerokiej rzeszy publiczności nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Natomiast dzięki transmisji telewizyjnej możemy się spodziewać, że znowu pozytywny obraz Radomia dotrze do setek tysięcy widzów w całej Polsce – podkreśla Mateusz Tyczyński.